aktuali projekti teksti process darbinieki

14.11.2022

NO RULES

ARCHITECTURAL LIGHT FIXTURE DESIGNED BY NRJA IN COLLABORATION WITH VIZULO

An equilateral cross is used in cartography materials and graphic computer programs to form a grid, navigate an image and adhere to a given “frame”. To operate outside of the “frame”, one must dare to express an opinion that is not in line with the generally accepted. “No rules” is a symbol of this next step – the X shape is used to cross out any previous solutions and to find one’s own path. 

The two lines that form the X bisect and cross each other in a 90° angle. Depending on the direction the light object is turned and fixed on the ceiling, its meaning is changed from orthogonal clarity to a denial of conventional practices.  

 

https://nrja.lv/uploads/projekti/VIZU-01.png

https://nrja.lv/uploads/projekti/VIZU-02.png

https://nrja.lv/uploads/projekti/VIZU-03.png

https://nrja.lv/uploads/projekti/VIZU-04.png

https://nrja.lv/uploads/projekti/VIZU-05.png

https://nrja.lv/uploads/projekti/VIZU-06.png 

 atpakal
AGENTHINSON@GMAIL.CO 2024-07-18 23:45:49
Mēs piedāvājam personīgos, komerciālos un biznesa aizdevumus ar ļoti minimālām gada procentu likmēm 2% apmērā no 1 gada līdz 50 gadu atmaksas periodam visā pasaulē. Izsniedzam aizdevumus no €10 000.00 līdz €10.000.000.00. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, kas ir mūsu prioritāte. Ieinteresētajām pusēm ir jāsazinās ar mani, izmantojot tālāk norādīto e-pasta adresi. Aizdevēja e-pasts: agenthinson@gmail.com INFORMĀCIJA PAR AIZDEVUMU, LAI PIETEIKTIES:- AIZDEVUMA SUMMA: ILGUMS: TĀLRUŅA Nr.: VALSTS: PROFESIONĀLA:
Spameris
Drošības kods: > > >